Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte

Bruce Lipton o EFT
Bruce Lipton hovoří o roli našeho podvědomí a EFT terapii
3.3.2015
Louise Hay o EFT
Louise Hayová: „Nevím jak, ale EFT funguje“
25.3.2015

Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte

žába kambo

 

Upozornění:

Tento článek v žádném případě není návodem k absolvování této procedury nebo jejím doporučením.

Ve své praxi nenabízím a neposkytuji tuto metodu. Velmi bezpečnou, dostupnou  a neméně účinnou alternativou je holotropní dýchání www.holotropne.cz

Následující řádky jsou pouze shrnutím mých osobních zkušeností a prožitků.

 

 

Léčba jedem žáby Kambo

V rámci své cesty objevování způsobů, které mohou přinést fyzické zdraví, jsem vyzkoušel řadu roztodivných metod, nad kterými bude většina lékařů jen nechápavě kroutit hlavou. Tou asi nejexotičtější a zároveň nejdramatičtější bylo léčení jedem z amazonské žáby Kambo.

Tento typ léčby používají některé amazonské kmeny a hlavní roli v něm hraje sekret ze žáby Kambo, který je sbírán dle tvrzení domorodých léčitelů a šamanů vždy se svolením tohoto živočicha. Jak však budete moci vidět v dokumentu České televize, který najdete na konci článku, žába při sbírání jedu nevypadá úplně nadšeně.

 

Problémy, které může procedura pomoci řešit

Informace o léčbě a doporučení na její výsledky ke mně přišly od několika přátel. Hodně mě zaujaly výsledky týkající se kožních problémů a ekzémů, což je téma, které mě dlouhodobě zajímá. Lidé hovořili o celoživotních ekzémech, které mizí během dnů po léčbě. Další sdělovali, že hlavním účinkem pro ně bylo to, že se cítí celkově mnohem lépe, mají více energie, dokážou bez vyčerpání pracovat více než obvykle a jejich imunita se výrazně lepší.

Při hledání na internetu je možné se dočíst, že jed ze žáby Kambo výrazně posiluje imunitní systém, je účinný proti virům a parazitům, působí proti únavě a depresím, řeší závislosti a v mozku aktivuje jeden z receptorů, který umožňuje uvolnění substance, jež je 40x silnější než endorfin. Takto pomáhá snížit intenzitu bolestí a nepříjemných tělesných vjemů.

To mě samozřejmě nadchlo a podpořilo to moji zvědavost, na druhou stranu mi pár týdnů trvalo, než jsem nasbíral odvahu se na léčení přihlásit. Bohužel jsem si totiž přečetl, co mě asi čeká …

A realita byla opravdu taková, na jakou jsem byl připraven. Byl to jeden z nejdrsnějších zážitků v mém životě.

 

Proces léčení

Třídenní Kambo setkání bylo zahájeno rozhovory ohledně zdravotního stavu a konzultacemi s léčitelem. Následovaly drobné léčebné zákroky a užívání bylin.

Pokud někdo z účastníků zůstal v blažené nevědomosti, co se odehraje v dalších hodinách, první varovné znamení pro něj přišlo v momentě, kdy jsme obdrželi kýble na zvracení. A nebyly to kyblíky menší velikosti, které se na tomto místě používají při jiných očistných procedurách, ale opravdové zednické kýble. Prý by ty menší nemusely stačit … Každý z odvážlivců byl také vybaven pořádnou haldou papírových kapesníků a bylo mu vysvětleno, kudy vede nejkratší cesta na toaletu.

Velmi důležitou částí, kterou také léčba začíná, je pití vody. Je nezbytné dostat do žaludku minimálně litr, spíše ale litr a půl tekutiny, jelikož po aplikaci sekretu dojde k masivní očistné reakci těla doprovázené silným zvracením.

Další fází je aplikace jedu, která zabere nějaký čas, účastníci mají tedy dostatek času celou proceduru sledovat. Velkou výhodu mají ti, kteří jdou na řadu jako první, jelikož nejsou svědky reakcí lidí, kteří začnou s očistou a nevidí výraz v jejich tváři. Tento pohled by mohl ohrozit jejich další účast.

Já jsem byl naštěstí jako třetí na řadě, takže jsem nestihl začít panikařit, když jsem uviděl opuchlý obličej a vyděšený výraz mé přítelkyně, která právě obdržela svoji dávku.

Léčitel, který prošel tradičním výcvikem této léčby, mi vypálil asi desítku malých ran do kůže, kam začal vtírat připravený sekret. Sekret je aplikován na meridiány a působí tak na energetické dráhy podobně jako EFT terapie. Komfort jaký léčený člověk zažívá u EFT terapie a u Kambo je však naprosto rozdílný.

Po pár sekundách jsem pocítil účinky jedu. Zrychlilo se mi dýchání, projela mnou silná horkost a energie. Začal jsem zhluboka dýchat a přestával vnímat co se děje kolem mě. Během krátké chvíle jsem byl ve změněném stavu vědomí. Přestože mi bylo silně zle, díky energii která proudila skrze mé tělo a vyplaveným mozkových hormonům, jsem se cítil dobře. Jakýmsi zvláštním způsobem jsem si tento divoce vypadající stav užíval.

Po čase jsem si uvědomil, že bych měl plnit instrukce, které zněly: zvracet. Všiml jsem si však, že mé tělo je zkroucené a to včetně mých rukou. Pokusil jsem se zkroucenou ruku strčit do úst, abych vyvolal zvracení, nicméně zkroucená končetina se tam nevešla. Představa, jak visím nad kýblem s pěstí v puse, mě uvedla do hysterického smíchu, který nešel zastavit. Jen okrajově jsem si všiml konsternovaných pohledů kolegů, kteří teprve čekali na svoji chvíli.

Proces skončil zdárně, proběhla silná fyzická i psychická očista a po pár minutách jsem zůstal s pocity neskutečné úlevy ležet na podložce a užíval si stav hluboké relaxace.

 

Jako po bitvě …

Letmým pohledem po místnosti jsem zjistil, že celý prostor vypadá, jako by do něj někdo hodil granát. Většina lidí opravdu svedla bitvu a vypadala zničeně, opuchle, pomačkaně a bledě. Bylo však fascinující pozorovat s jakým klidem a důvěrou v tento proces celou dobu jednal náš léčitel. Přestože se děly opravdová dramata, někteří lidé upadali do bezvědomí a vypadali, že jsou na hranici kolapsu, náš průvodce s naprostým klidem vše řídil, organizoval a staral se o nás.

Nicméně je nutné zmínit, že tohle ještě zdaleka nebyl konec celé legrace. Procedura se opakovala celkem třikrát, tedy v tuto chvíli jsme měli pár hodin na regeneraci a přípravu na další stejně silnou očistu. Po ukončení všech tří cyklů bylo možno vyžádat si ještě jednu speciální privátní léčbu. Této velkorysé nabídky však nikdo nevyužil a měl jsem podezření, že o ní ani nikdo neuvažoval.

Na závěr zbývá dodat, co mi léčba jedem žáby Kambo přinesla, kromě hodně netradičního zážitku. Je to opravdu těžké posoudit s ohledem na fakt, že v této době jsem kombinoval řadu dalších silných metod a způsobů a účinky se prolínaly. Nicméně vím, že několik dní až týdnů jsem cítil velké množství energie a více radosti v životě.

 

EFT terapie jako příjemnější způsob léčby

Pakliže Vás lákají možné pozitivní účinky této léčby, ale nejste příznivci dramatických procedur, dopřejte si EFT terapii, která dle mého názoru nabízí podobné výsledky s výrazně příjemnějším průběhem – bez zvracení, bolestí a jizev po těle.

Mgr. Lukáš Srbecký, EFT poradna Brno, https://www.lukassrbecky.cz/

 

Související odkazy

Ayahuasca – když jste připraveni na změnu https://www.lukassrbecky.cz/ayahuasca-kdyz-jste-pripraveni-na-zmenu/

Iboga: Když jste připraveni potkat své stíny https://www.lukassrbecky.cz/iboga-kdyz-jste-pripraveni-potkat-sve-stiny/

Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte  https://www.lukassrbecky.cz/jed-zaby-kambo-lecebna-metoda-kterou-v-sazebnicich-zdravotnich-pojistoven-nehledejte/

Holotropní dýchání – když směřujete k celistvosti https://www.lukassrbecky.cz/hd/

 

Zde můžete shlédnout dokument české televize o šamanských procedurách. Léčbě žábou Kambo je věnován čas cca mezi 5. – 14. minutou

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267495111-samani-odchazeji/

 

 

Comments are closed.