Bruce Lipton hovoří o roli našeho podvědomí a EFT terapii

modrá alfa
Modrá Alfa – skvělý start pro vnitřní práci na sobě
23.2.2015
žába kambo
Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte
5.3.2015
modrá alfa
Modrá Alfa – skvělý start pro vnitřní práci na sobě
23.2.2015
žába kambo
Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte
5.3.2015

Bruce Lipton hovoří o roli našeho podvědomí a EFT terapii

Bruce Lipton o EFT

Bruce Lipton, vědec zabývající se buněčnou biologií a kvantovou fyzikou a autor knihy Biologie víry, hovoří v tomto videu o tom, jak naše vnitřní prostředí utváří naší fyzickou realitu a jakou roli v tomto procesu hraje podvědomí a EFT terapie.

Na začátku videa, které je v anglickém jazyce, shrnuje základy svého vědeckého bádání do věty: „Stejné buňky se jinak chovají, reagují a dělají zcela odlišné věci, v závislosti na prostředí, ve kterém existují“. V kontextu uvažování o našem fyzickém těle a jeho zdraví, je možné tohle prostředí chápat jako jakousi neviditelnou energii, která řídi chování našich buněk, orgánů a všech biologických a chemických funkcí.

Klasická medicína, podle názoru Bruce Liptona, dělá zásadní chybu v tom, že se zaměřuje na jednotlivé mechanické části naší fyzické bytosti a takřka úplně opomíjí to, co určuje, jak se budou jednotlivé součástky našeho těla (buňky, geny apod) chovat – tedy právě tohle neviditelné pole či energii. Na podporu svého tvrzení mimo jiné uvádí placebo efekt, kdy jen pouhou vírou – tedy silným zaměřením mysli na určitou myšlenku – je možné dojít k uzdravení i ze závažných nemocí. Nejen v tomto ohledu je Bruce Lipton naprosto zajedno s principy, na kterých funguje EFT terapie.

Na základě svých výzkumů také rozporuje běžné vědecké předpoklady v oblasti genetiky. Tyto předpoklady stanovují, že genetická informace je nám dána, není možné jí změnit a jsme tedy do značné míry obětí naší genetiky. Podle výzkumů tohoto vědce je nejen možné ovlivnit, která genetická informace se stane aktivní a která zůstane pouze pasivní možností, ale také je možné tuto informaci zcela změnit – přeprogramovat. A to opět naším myšlením, zaměřením naší mysli.

V procesu programování našich genů a vytváření toho, jak bude působit ona neviditelná energie a tedy jak se bude chovat každá částečka našeho těla, hraje zásadní roli naše podvědomí a programy, které jsou v něm uložené. Bruce Lipton přirovnává naše podvědomí k záznamovému zařízení, do kterého se především v období našeho dětství nahrávají určité programy, které se po zbytek života přehrávají a určují, jak bude vypadat naše chování, náš život a jeho prožívání. Uvádí také skutečnost, která je dnes všeobecně přijímána, že podvědomí a jeho programy naprosto převažují nad našimi vědomými procesy – tedy nad tím, co jsme schopni na úrovni vědomí ovlivnit.

Bruce Lipton pokračuje, že pokud nejsme spokojeni s něčím v našem životě, je naprosto nezbytné změnit programy v našem podvědomí. Těmito programy jsou myšleny dle tohoto vědce a také dle východisek, se kterými pracuje EFT terapie, především naše přesvědčení, víry, předpoklady, jistoty, „mapy“, podle kterých se ve svém životě orientujeme, „pravdy“, které nám byly dány našimi rodiči a autoritami apod.

EFT terapie je podle Bruce Liptona účinný způsob, jak změnit podvědomé programy, které nám neslouží a změnit tak zásadně naše životy a pozitivním způsobem ovlivnit naše zdraví. Stejně jako naše mysl může okamžitě vytvořit v těle například rakovinu, může stejně rychle uzdravit naše tělo nebo vyřešit jakýkoli další problém, který v životě vyvstane.

Na závěr si za sebe dovoluji doplnit, že skvělé na EFT terapii je, že nemusíme trávit roky náročnými vědeckými studiemi, ale můžeme si její účinky ověřit snadno a takřka okamžitě. EFT terapie je vždy dostupná a její výsledky zpravidla velmi rychlé.

Mgr. Lukáš Srbecký, EFT poradna Brno, https://www.lukassrbecky.cz/

 

Související odkazy

Louise Hayová: „Nevím jak, ale EFT funguje“ https://www.lukassrbecky.cz/louise-hayova-nevim-jak-ale-eft-funguje/

Doktor Wayne Dyer o terapii EFT https://www.lukassrbecky.cz/doktor-wayne-dyer-o-eft/

MUDr. Jarmila Klímová: Nemusíme být nemocní https://www.lukassrbecky.cz/mudr-jarmila-klimova-nemusime-byt-nemocni-je-do-nas-ale-masirovan-strach-vzorce-chovani-muzou-i-za-rakovinu/

Oficiální EFT video https://www.lukassrbecky.cz/oficialni-eft-video/

Comments are closed.