žába kambo
Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte
5.3.2015
EFT terapie studie
Studie prokazující účinky EFT terapie
10.4.2015
žába kambo
Jed žáby Kambo – léčebná metoda, kterou v sazebnicích zdravotních pojišťoven nehledejte
5.3.2015
EFT terapie studie
Studie prokazující účinky EFT terapie
10.4.2015

Louise Hayová: „Nevím jak, ale EFT funguje“

Louise Hay o EFT

Louisa Hayová – duchovní učitelka, spisovatelka, propagátorka pozitivního myšlení a autorka několika bestsellerů, hovoří v tomto videu s Nickem Ortnerem o EFT terapii a o také jejím traumatickém zážitku z dětství.

Louisa zmiňuje, že EFT terapie je pro ni poměrně nová technika, která ji zaujala díky jednoduchosti, dostupnosti a účinnosti. Předpokládá, že efekt EFT terapie spočívá jednak ve stimulaci meridiánových drah a také v pozitivním záměru, který si člověk během terapie zadá.

Jak je ale možné, že EFT terapie dosahuje tak významných účinků, netuší a ani se tím nehodlá nijak trápit.

Nick se ptá, jaký má jako propagátorka pozitivních vět a pozitivního myšlení názor na to, že především v počátcích EFT terapie se zpravidla vyslovují a opakují negativní vyjádření skutečnosti, zvláště pokud člověk prožívá negativní pocity (například „mám strach“, „bolí mě hlava“, „jsem vzteklý“). Což může být v rozporu se zásadami pozitivního myšlení.

Louisa Hayová vysvětluje, že pokud člověk chce uklidnit dům, musí najít a vyčistit nepořádek a teprve poté je možné přinést pozitivní věci.

Také zdůrazňuje nutnost odpuštění v životě – nutnost odpustit sobě i ostatním.

Ne nadarmo se v EFT terapii používají věty jako …

„I přestože mám tento problém, tak se přijímám takový, jaký jsem.“

„I přestože jsem tohle prožil, odpouštím sobě a všem zúčastněným.“

Nick a Louisa pokračují v rozhovoru a zmiňují výzkum, který prokázal, že prostřednictvím ťukání na meridiány dochází k přenosu zklidňujících signálů do mozku – konkrétně amygdaly. Ta má na starost reakci na stres. Dodávají, že stres stojí za hromadou našich problémů.

Následuje krátká ukázka procesu EFT terapie, při které Nick pracuje na traumatu, který Louisa prožila v dětství, a který je u ní stále aktivní.

Na závěr je možné vyslechnout několik skvělých afirmací, které královna pozitivního pronáší sama k sobě a shlédnout úlevu, kterou tato rychlá terapie Louise Hayové přinesla.

 

Video je v angličtině

 

Mgr. Lukáš Srbecký, EFT poradna Brno, https://www.lukassrbecky.cz/

 

 

Související odkazy

Bruce Lipton hovoří o roli našeho podvědomí a EFT terapii https://www.lukassrbecky.cz/bruce-lipton-hovori-o-roli-naseho-podvedomi-a-eft-terapii/

Doktor Wayne Dyer o terapii EFT https://www.lukassrbecky.cz/doktor-wayne-dyer-o-eft/

MUDr. Jarmila Klímová: Nemusíme být nemocní https://www.lukassrbecky.cz/mudr-jarmila-klimova-nemusime-byt-nemocni-je-do-nas-ale-masirovan-strach-vzorce-chovani-muzou-i-za-rakovinu/

Oficiální EFT video https://www.lukassrbecky.cz/oficialni-eft-video/

Comments are closed.