8 zaručených tipů, jak se stát a zůstat klientem (EFT) terapie

EFT terapie poradna Brno pracovna Mínská
EFT poradna je v novém !
4.12.2017
Holotropní dýchání v české televizi
Holotropní dýchání v České televizi
1.11.2018
EFT terapie poradna Brno pracovna Mínská
EFT poradna je v novém !
4.12.2017
Holotropní dýchání v české televizi
Holotropní dýchání v České televizi
1.11.2018

8 zaručených tipů, jak se stát a zůstat klientem (EFT) terapie

jak se stat klientem EFT terapie

Pro práci nás, (EFT) terapeutů, jste naprosto klíčoví Vy, naši klienti. Bez Vás bychom nemohli tuto práci dělat a nemohli bychom platit své výdaje.

Mnozí z Vás však třeba ani nemáte žádné problémy a nevíte, jak byste se mohli stát klientem (EFT terapie)

Z toho důvodu jsem pro Vás připravil přehled 8 zaručených tipů, jak se jím stát a dlouho jím také zůstat.

Nemusíte zdaleka dodržovat všech 8. Tyto tipy jsou natolik účinné, že i dodržování jen jednoho z nich povede s velkou pravděpodobností k úspěchu.

Vyberete si sami ten, který Vám bude nejvíce vyhovovat.

Děkujeme Vám za spolupráci a těšíme se na setkání v našich pracovnách.

 

  1. Stěžujte si a buďte za všech okolností negativní

Některé duchovní směry a také nejnovější výzkumy fungování mozku ukazují, že si do velké míry vytváříme svojí realitu tím, čemu věnujeme pozornost.

Aby Vaše realita byla plná problémů a mohli jste tak zůstat dlouhodobými klienty (EFT) terapie, je třeba, abyste se zaměřovali na to negativní.

Vracejte se k těm nejhorším vzpomínkám v minulosti a neustále si je přehrávejte. Vytvářejte v hlavě málo pravděpodobné katastrofické scénáře a vykreslujte je do všech detailů. Najděte na svém partnerovi aspoň jednu negativní věc a tu mu pravidelně vyčítejte. Poté co ráno vstanete, připomeňte si, jak je život na houby.

Sepište si seznam toho, co se Vám v životě nepodařilo, nedaří a co se může pokazit. Zapojte se do internetových diskuzí a kritizujte vše od ceny másla po kritický stav českých silnic. Sledujte televizní zprávy, které Vám přinesou souhrn toho nejhoršího, co se za celý den na planetě událo a podbarví to dramatickou hudbou.

Ihned po setkání se svými známými je obšťastněte zprávami o Vašem nalomeném zdraví, špatné finanční situaci a blbém počasí. Dobře vysvětlete, proč nemůžete vystát svojí práci a jaká je Vaše šéfová kráva. Na závěr přidejte své rozčilení nad tím, jak blbě včera hrál nároďák a ujistěte svého známého, že Vy byste tedy fotbalový tým poskládal mnohem lépe.

Pokud se Vám přeci jenom něco podaří, považujte to za samozřejmost a nezapomeňte zdůraznit, že se to stejně může časem pokazit.

Lidi, kteří Vám budou říkat, že je přeci fajn být na živu a že máte mnoho důvodů ke spokojenosti, označte za pomatené sluníčkáře a raději rovnou přidejte obvinění, že jsou zřejmě na drogách.

Váš život tak bude jedním velkým problémem a budete u svého (EFT) terapeuta více než doma.

 

  1. Dávejte sami sobě malou nebo žádnou hodnotu

Toho, že budete mít sami sebe rádi a budete se přijímat ve všech svých aspektech, se my (EFT) terapeuti bojíme asi nejvíce. S velkou pravděpodobností by to totiž znamenalo, že byste žili zdravý, spokojený a úspěšný život ve všech ohledech. A nepotřebovali byste nás, kteří bychom ve svých pracovnách a ordinacích seděli sami, zoufalí a frustrovaní.

Proto je důležité, abyste k sobě byli kritičtí, neutuchali ve snaze najít na sobě to nejhorší, srovnávali se s ostatními a nebyli jste dost dobří pro sebe a ani pro ostatní.

Najděte na sobě pár věcí, které se Vám nelíbí a na ty se soustřeďte. Najděte na svém těle vadu a na tu se každý den s odporem dívejte. Očekávejte od sebe jen to nejhorší – že selžete, ztrapníte se, budete říkat blbosti a že nikdy nic pořádného nezvládnete.

Často si v hlavě přehrávejte události z minulosti, kdy jste něco nezvládli a vytvářejte si budoucí scénáře, kdy se to zaručeně bude opakovat.

Hodně se zabývejte tím, co si o Vás myslí ostatní lidé. Pravidelně se ujišťujte, zdali o Vás přemýšlí hezky a mají Vás rádi. A pokud ne, rychle se zeptejte, co máte na sobě změnit, aby Vás opět přijali.

Snažte se chovat tak, abyste všem vyhověli. A to, že po Vás každou chvíli každý chce něco jiného, je v pořádku. Pro Vás jako dlouhodobého klienta (EFT) terapie je povinností se tomu neustále přizpůsobovat a všem vyhovět.

Starání se, co si o Vás myslí ostatní a potřeba všem vyhovět, jsou zaručené způsoby jak být neustále v napětí a stresu. Snížená sebehodnota je pak zdrojem obrovské škály psychických i fyzických problémů.

A všechno to dohromady je výborným zdrojem příjmu pro nás – (EFT) terapeuty.

 

  1. Nakládejte si na sebe mnoho úkolů a snažte se vše stihnout

My (EFT) terapeuti rádi vidíme klienty, kteří žijí s přesvědčením, že jsou na tomto světě, aby plnili úkoly a povinnosti. A jsme rádi, že běžná výchova a současný školský systém takové klienty pomáhá vytvořit. Jsou totiž permanentně ve stresu (v jednom kole, v rozjetém vlaku, nemohou se zastavit) a často musí docházet na (EFT) terapii. Tam se nám zhroutí do křesla a my si s chápajícím výrazem můžeme vyslechnout, co všechno museli zvládnout a jak je to hrozné.

Pokud Vám tento dar náhodou rodiče a škola nenadělili, nezoufejte. Zde je pár tipů, jak si ho osvojit.

Každé ráno začněte s dlouhým seznamem toho, co musíte splnit a večer usínejte s výčitkami, co všechno jste nestihli udělat. Celý den se zaobírejte tím, co ještě musíte stihnout a dělejte ideálně alespoň tři věci najednou.

Pohybujte se rychlými pohyby a očima těkejte po okolí, aby Vám nic neuniklo. Mějte stažené břicho a svaly, abyste byli neustále ve stavu výkonu a připravenosti. V žádném případě se nesmíte nikde posadit nebo nedej bože na chvíli lehnout. Na to není čas, je stále co řešit, odpočinete si přeci až v hrobě!

Buďte zaměřeni na to, co ještě není perfektní a okamžitě plánujte nápravu. Nakládejte na sebe i povinnosti ostatních, k tomu dělejte charitu, buďte velmi aktivní v politice a založte si útulek pro opuštěná zvířata.

Dokazujte skrze plnění úkolů svojí hodnotu. Všude se chlubte, jak jste výkonní (a vyčerpaní) a odsuzujte každého, kdo se někde jenom tak válí. „Líná pakáž … Bez práce přece nejsou koláče … A za našich mladých let to jsme museli …. A jak by to vypadalo, kdyby si každý jenom tak …“

Udělejte ze svého života nekončící kolotoč povinností, úkolů a závazků. A tedy nekončícího stresu.

Žijte a pěstujte iluzi, že když ještě chvíli zatnete zuby, máknete, budete pracovat ještě  pár hodin denně přesčas a ještě tenhle víkend obětujete, tak to jednou skončí. A vy si konečně odpočinete (žádný strach, pravda je, že to nikdy neskončí, pokud se pro to sami nerozhodnete).

A běda Vám se zastavit, odpočívat a nechat některé věci být! Mohli byste prokouknout, že se z velké části honíte zbytečně a Váš (EFT) terapeut by tak mohl přijít o důležitého klienta.

 

  1. Buďte v roli oběti

Svalujte všechny své problémy na svojí práci, svého šéfa, ekonomickou situaci, počasí, tohoto kreténa co bydlí vedle Vás, Vaši výchovu, politiky, imigranty, ruskou špionáž, ilumináty – prostě kohokoli nebo cokoli kolem Vás.

Je velmi snadné dávat vinu za své problémy ostatním. A také tím, že za ně nevezmete odpovědnost, je nikdy nemůžete vyřešit. A to je skvělé ne?

Kdyby někdo z Vašich blízkých snad chtěl poukázat na to, že byste své trable mohli vyřešit, mějte připravenou účinnou proti zbraň. Tou je slovíčko „ALE“. Dobře zdůvodněte, že se přece snažíte a tolik byste chtěli svojí situaci změnit, ALE něco nebo někdo Vám v tom bohužel brání. Člověku, který se pokusil Vám vzít Vaše problémy, tak snadno seberete vítr z plachet. A doslova Vám nebude pomoci.

Klienti v roli oběti jsou jedni z nejtěžších. A Váš (EFT) terapeut si tak bude dlouhé roky marně lámat hlavu, proč se Vaše situace i přes jeho nejlepší snahu nelepší.

A pak konečně přijde Vaše chvíle, kdy budete moci světu oznámit: „Vidíte, snažil jsem se, chodil jsem na (EFT) terapii, ALE k ničemu to nevedlo.“

 

  1. Buďte záchranáři – spasiteli tohoto světa

Snažte se zachránit svět a všechny lidi kolem sebe.

Buďte cíleně zaměřeni na problémy ostatních lidí. Vyhledávejte je a dejte všechnu svojí energii do jejich řešení. Tam kde se zdá, že žádný problém není, vytvořte jej. Nenechte své známé v klidu a přesvědčte je, že problém mají a musí jej nutně řešit. Samozřejmě s Vaší laskavou pomocí !

Kdykoli se někdo v okolí jenom zmíní, že řeší nějakou situaci, ihned přispěchejte s  návrhem řešení a podnikněte okamžité kroky k nápravě. Lidé, kteří se k vám jenom přiblíží, od Vás nutně musí obdržet sadu nevyžádaných rad a dobře míněných doporučení. Také je nezapomeňte informovat o všech možných rizicích a nebezpečích, které se kde mohou objevit. S Vaší pomocí snad přežijí další den v tomto nebezpečném světě !

Časem budete fyzicky a psychicky vyčerpaní a budou vás trápit pocity nedoceněnosti, protože většina lidí nedokáže plně ocenit Vaši neskonalou touhu pomáhat. Někteří Vám dokonce zcela nepochopitelně budou říkat, ať přestanete strkat nos do jejich věcí.

A navíc – Vaše touha zachraňovat ostatní a spasit tento svět bude pravděpodobně jen podvědomou strategií, jak se vyhnout řešení vlastních problémů. Váš (EFT) terapeut tak bude mít zajištěny hodiny těžké práce.

 

  1. Snažte se mít vše pod kontrolou a předpokládejte, že všude číhá nebezpečí

Ve světě, který je téměř zcela mimo Vaši kontrolu, se snažte vše perfektně naplánovat a mít pod kontrolou.

S naprostým zaujetím sledujte předpověď počasí, aby Vás náhodou zítra nepřekvapila mírná oblačnost. Přestože to nijak nemůžete ovlivnit, sledujte s obavou vývoj ekonomiky, nezaměstnanosti a množství uprchlíků, kteří jsou již možná za Vašimi dveřmi.

Přehnaně se starejte o své zdraví. Zkoumejte každý Váš fyzický symptom a ihned na internetu dohledejte, jaká všechna závažná onemocnění to mohou být. Pravidelně se v médiích zajímejte o hrozby děsivých parazitů, bakterií a virů, kteří na Vás neustále útočí. Pro jistotu také každý týden zajděte na preventivní lékařskou prohlídku a již v čekárně se nechte od ostatních pacientů informovat, jaké nemoci jsou v současné době v trendu – aby Vám nic neuniklo.

Nechte se naočkovat vším, co je k dispozici a čistě pro jistotu si každý večer před spaním dejte paralen. Je skvělé, když se v noci alespoň 5x probudíte a ujistíte se, jestli Vaše srdce bije, plíce dýchají, žaludek tráví a buňky dělají, co mají. Je třeba mít svůj organismus neustále pod kontrolou, co by si totiž bez Vaší obezřetné pozornosti počal ?!

Přehnaně se starejte o to, co jíte. Je třeba, abyste pečlivě zjistili, kdo potravinu pěstoval, jak jí pěstoval, jaké měl vyznání a na co u jejího pěstování myslel. To samozřejmě není zdaleka vše. Je třeba znát kalorické a nutriční hodnoty, množství toxinů a pesticidů, jak se daná potravina snáší s jinou potravinou, kdy jí jíst, jak jí jíst, kolik jí jíst, jak dlouho jí žvýkat … A také zjistit, proč jí tento výživový směr doporučuje a druhý tvrdí, že po její konzumaci zemřete bolestivou smrtí. Bylo by v tomto ohledu dobré, abyste si vystudovali výživové poradenství a doma zřídili malou potravinovou laboratoř.

Všemožně se chraňte před všudypřítomným nebezpečím – nainstalujte alarmy, antiviry, závory, ochrany, namažte se faktorem 80, nasaďte si dvoje sluneční brýle a proboha prosím, hlavně nelezte do trávy. Mohly by tam být nebezpečná klíšťata ! Skočí po Vás a ukousnou Vám třeba nohu …

Navíc se věnujte čtení konspiračních teorií, očekávejte třetí světovou válku a pomalu začnete plánovat ve svém panelákovém bytě stavbu atomového krytu.

Snahou kontrolovat věci, nad kterými nemáte kontrolu, strachováním se z věcí, které nemůžete ovlivnit a zaměřováním pozornosti na věci, ze kterých se cítíte v ohrožení, si zcela zaručeně zajistíte některou z bohaté nabídky úzkostných poruch. A budete úpěnlivě žádat o co nejdřívější termín na (EFT) terapii.

 

  1. V žádném případě nezpochybňujte to, čemu věříte

Automaticky předpokládejte, že to na co Vás naprogramovali rodiče, škola a společnost je zcela pravdivé a v žádném případě to nezpochybňujte. I přestože Vám tyto přesvědčení možná neslouží, způsobují Vám bolest a blokují Vás v mnoha ohledech, tak jsou lepší než to nové a neznámé, co by Vás čekalo místo nich.

Abyste se ubránili možné změně, je nutné, aby ve Vaší zásobě byly slovní obraty jako „Já už se nezměním“, „Vím to sám nejlíp“ a „To tak je“. Druhé lidi, kteří by s Vámi snad mohli nesouhlasit, rychle uzemněte komentáři typu „Počkej, až budeš tak starej jako já“, „S tebou se o tom nebudu bavit“, „Já vím svoje“ a především „Ty víš hovno“.

Tyhle věci opakujte i svému (EFT) terapeutovi a hned si domluvte termíny na dalšího půl roku.

 

  1. Věřte, že štěstí přichází z venku

Je důležité, abyste žili v iluzi, že jednou přijde člověk, věc nebo událost, která Vás učiní šťastnými.

Kupujte si tedy nepřeberné množství zbytečných věcí a s každou z nich doufejte, že to je ta pravá, která Vás konečně uspokojí.

Dávejte svému partnerovi odpovědnost za to, jestli jste šťastní nebo ne a pokud Vás šťastnými neučiní, hledejte dál. Zřejmě selhal nebo prostě není ten pravý.

Čekejte na to správné roční období, dovolenou, věk, práci a pokud TO stále nepřichází a Vy se cítíte unavení a frustrovaní, prostě hledejte dál. Možná nový model auta, výhra ve sportce, sexy šaty, nová politická strana, nový přítel … jednou TO přeci musí přijít !

My (EFT) terapeuti rozhodně nechceme, abyste zvažovali možnost, že byste mohli být šťastní i bez těchto věcí. Že byste mohli být šťastni tady a teď, bez jakýchkoli věcí, lidí a podmínek.

Na tohle prosím opravdu pozor!  Protože kdyby se Vám to podařilo, nepotřebovali byste (EFT) terapii a lidé jako já by byli bez práce.

 

Mgr. Lukáš Srbecký, EFT poradna Brno, www.eftporadnabrno.cz

 

Comments are closed.