Reference klientů


Bc. Klára H, Brno
panické ataky

Trpěla jsem panickými záchvaty. Občas to byl natolik silný záchvat, že jsem musela na minutu až dvě vypnout. Sednout si a pěkně to rozdýchat. V tu chvíli jsem věděla, že tuto situaci musím opravdu začít řešit, že už se nemůžu vymlouvat a předstírat, že to zvládnu sama. Ataky přicházely nečekaně a já měla strach, že mě toto vypnutí překvapí během kontaktu s klientem nebo při nějaké jiné důležité situaci.

Lukáše jsem již chvíli znala a svůj stav jsem s ním konzultovala. Nabídl mi svou pomoc a já začala docházet na pravidelné terapie. K Lukášovi jsem chodila asi půl roku a troufám si říci, že jsem prošla vnitřní proměnou, o které jsem ani nevěděla, že je možná.

Stále mám úzkosti, ale velmi mírné, více jim rozumím a vím co dělat, aby odezněly. Panickou ataku jsem neměla již měsíce.

Mnohem zásadnější mi ale přijde porozumění mému vnitřnímu světu. Mám pocit, že jsem dostala odpovědi na spoustu tajuplných „proč“. Hodně pracujeme na tématech nastavení jasných hranic, studu a odpuštění. Ne vždy je to jednoduché … ale je to potřeba. Za ten klid v duši, který jsem předtím ani neznala, to stojí.

Lukáše si velmi vážím. Jeho otevřenost, humor, citlivost, nehraný a upřímný zájem o člověka pomáhají odemknout 13. komnatu a dávají odvahu podívat se tváří v tvář tomu, co tam bylo léta skryté. A za to děkuji.

Bc. Klára H, sociální pracovnice

Mgr. Nikola K, Brno
fóbie z létání

Když jsem byla malá, letadla mě fascinovala. Pamatuji si, že mi otec kreslil obrázky, jak fungují. První let se mi líbil, ale pak se něco stalo a čas strávený v letadle se proměnil v trápení. Zkoušela jsem leccos, hlavně si racionálně vysvětlovat sama sobě, jaká je to blbost, bát se v letadle, ale nebylo to k ničemu, stejně jako studovat princip motorů nebo statistiky letecké přepravy.

Stres, bušení srdce, mokré dlaně a úzkost mě při létání otravovaly asi 20 let. Navíc mě celý zážitek včetně letiště neuvěřitelně energeticky vyčerpával. Nejvíce mě však mrzelo, že moje milované cestování je pokažené vědomím, že budu muset letět. Když jsem sama sobě rozmluvila dovolenou na Floridě a uvědomila si, že je to jen kvůli strachu z letadla, rozhodla jsem se tenhle zotročující strach řešit.

Přes počáteční skepticismus můžu potvrdit, že si EFT v kombinaci s Lukášem Srbeckým s fóbií z létání dovede poradit. Úplně mě dostalo, kolik nudy jsem během letu zažila, když strach, můj obvyklý společník v této situaci, zmizel. Obrovskou změnou k lepšímu také je, že nejsem po letu unavená, dokážu si ho užít a v letadle relaxovat.

Mám zkušenosti s různými psychologickými metodami, ale klobouk dolů, tohle funguje a překvapivě rychle. Myslím, že je to ohromné. Taková je moje zkušenost.

Mgr. Lubomir N, Slovensko
sociální úzkost, zvládání sociálních situací

S Lukášom som sa spoznal na kurze NLP a to, že som ho tam stretol a ukázal mi možnosti EFT, bolo to najlepšie čo mi tie NLP kurzy priniesli.

Keď už sme viac neboli spolužiaci, tak som ho poprosil o pomoc so zvládaním sociálnych situácií (social anxiety). Aby som som sa i vo väčšej spoločnosti cítil príjemne, či vedel ľahšie nadväzovať rozhovor.

Niekoľko stretnutí, či už osobných alebo cez Skype, mi umožnilo byť v oveľa väčšom kľude, kedysi problematické situácie zvládať s ľahkosťou a aj keď stále som introvert a stále je pre mňa viac ako jeden človek už "dav", som oveľa spokojnejším človekom.

Ďakujem Lukáši.

Mgr. Barbora K. a dcera Marta, Brno
úzkosti, OCD, nízké sebevědomí

Dcera onemocněla OCD ve svých cca 14,5 letech. Nemoc se projevovala tak, že měla nutkavou potřebu sbírat různé smetí a začala až přepečlivě uklízet (přitom do té doby byla spíš nepořádná). Navíc byla velmi nejistá, podceňovala se, měla potřebu se trestat za každou chybičku, kterou na sobě spatřovala (bila se do hlavy).

Nejdřív jsem se snažila vysvětlovat, že není nutné každý papírek sebrat, domlouvala jsem. Když to nepomáhalo, situace se dokonce zhoršovala (dcera sbírala už i kamínky, nebo cigaretové špačky, které jí ležely v cestě), šla jsem se poradit za školní psycholožkou. Ta po konzultaci konstatovala možnost OCD a doporučila objednat se v dětském krizovém centru v Brně – Bohunicích. Bohužel termín, který jsme dostaly, byl naprosto nevyhovující (čekací doba 6 týdnů), a tak jsem sháněla dál. Podařilo se mi objednat se k dětskému psychiatrovi. Ten potvrdil podezření školní psycholožky a předepsal dceři lék Anafranil. Po cca 14 dnech užívání se nutkavost cca o 10% snížila, ale pan doktor mě upozornil, že situace je vážná a že cesta k vyléčení je dlouhá. Když jsem se jej však ptala, zda by nám doporučil nějakou psychoterapii, jeho odpověď byla záporná.

O metodě EFT už jsem dříve článek v časopisu. Autorka textu ji s úspěchem používá u poruch učení a pozornosti. Napsala jsem jí tedy e-mail, ovšem působí v Turnově, a tak dojíždění k ní jsem zamítla a hledala něco podobného v Brně. Našla jsem si několik odkazů na internetu, z dostupných informací mě nejvíce zaujaly webové stránky Mgr. Lukáše Srbeckého. Prostřednictvím p. Srbeckého jsem se spojila s maminkou, která měla také dceru s OCD a která mě utvrdila v rozhodnutí objednat se do EFT poradny. Ukázala jsem je dceři webové stránky a ta souhlasila.

Pan Srbecký mi po první konzultaci zavolal, vysvětlil, v čem tkví příčina dceřiny nemoci a také poradil, jak my, tedy manžel, syn a já, můžeme dceru podpořit, aby se uzdravila. Dcera začala chodit na terapie v létě 2017, Lukáše si oblíbila a důvěřovala mu. Absolvovala myslím sedm sezení. Ke konci prázdnin se situace začala pomalu lepšit. Obsedantní jednání se sice nadále objevovalo, ale sbírání smetí se začala zbavovat. Anafranil jsme vysadili, jediný lék, který dcera užívala, byl bylinný preparát firmy Energy (jako příznivec celostního přístupu v léčbě jsem situaci konzultovala s MUDr. Vosátkovou). V září 2017 nastoupila dcera do deváté třídy, na terapie chodila už s většími přestávkami. Během deváté třídy se její stav výrazně zlepšil, zvládla přijímací zkoušky. Velmi jí pomohlo také pravidelné sportování.

Nyní (jaro 2019) už dcera k panu Srbeckému nechodí, ale kdykoliv je ve stresu, cítí nějakou úzkost nebo nejistotu, „zaklepe“ si to, jak ji to pan Lukáš naučil. Svou nemoc vnímá jako velké poznání sebe sama i lidí kolem sebe a díky Lukášovi dokáže lépe porozumět svému jednání i chování druhých lidí.

Ing. Jana A, Brno
častá nachlazení a nemoci, sebepřijetí, sebevědomí

Za Lukášem jsem přišla řešit svá častá nachlazení a nemoci trvající v posledních pár letech s přestávkami téměř celé zimy. Nikdy to nebylo nic vážného, ale fungovat se s tím nedalo. Zkoušela jsem různé alternativní cesty a žádné neměly valné výsledky.

Byla jsem velmi překvapená, když jsem se při prvním sezení s Lukášem dozvěděla, že mé největší téma je vztah sama k sobě, sebepřijetí, sebevědomí a tím pádem závislost na přijetí od okolí. Měla jsem v té době pocit, že se mám (kromě těch nemocí) velmi dobře, mám fungující rodinu, výbornou práci, skvělé přátele a sebevědomí mi vůbec nechybí. Ukázalo se ale, že můj pocit, že je se mnou vlastně všechno v pořádku, je jen pečlivě postavená kulisa. Díky závislosti na pozitivní zpětné vazbě od okolí jsem se často přepracovávala a tomu se pak tělo samo bránilo nemocemi.

K Lukášovi jsem chodila v různých intervalech zhruba rok a za tu dobu se v mém životě proměnilo spousta věcí. V osobním i pracovním životě. Velmi si vážím jeho systematického a zodpovědného přístupu, který jsem do té doby od člověka zabývajícího se "alternativními postupy" nikdy nezažila. Radikálně jsem díky jeho terapii změnila své sebedestruktivní programy.

Na metodách, se kterými Lukáš pracuje, se mi asi nejvíc líbí to, že změny se po sezeních projevovaly přirozeně úplně samy, aniž bych nad nimi musela složitě přemýšlet a vědomě se zkoušet měnit. Lukáš dokáže zprostředkovat aha momenty, které vás jednoduše nepustí zpátky do vyjetých kolejí.

Děkuji!

Radek H., Brno
úzkosti, tlaky v oblasti břicha a hrudníku
Mé pocity nejistoty, viny a malé sebevědomí mě dovedly k symptomům, které mně způsobují sevření/tlaky v oblasti břicha a hrudníku. Tyto symptomy mě před návštěvou Lukáše provázely třeba i celé dny. Došlo to tak daleko, že jsem skončil v nemocnici na vyšetření s podezřením na infarkt, které se neprokázalo.

O Lukášovi jsem se dozvěděl z internetu, kde jsem hledal terapeuta, protože své problémy jsem již nedokázal řešit sám. Hledal jsem alternativu od užívání antidepresivních léků. Již po první schůzce s Lukášem jsem pocítil uvolnění od napětí „sevřenosti břicha“. Naučil mně techniku, kdy si můžu sám od sevřenosti břicha a hrudníku pomoci.

Lukáše nyní navštěvuji pravidelně a pracujeme spolu různými metodami, našel jsem v něm partnera, se kterým se mohu bavit opravdu o všech tématech, nekomfortních situací, které mě v mém životě sužují.

Býval jsem dost nemocný, nebylo zimní období, kdybych nebral antibiotika. A mohu říci, že i v téhle problematice mě Lukáš dost pomohl.

Dříve jsem Lukáše nazýval jako terapeuta a styděl jsem se za to, že k němu chodím, ale nyní ho mám jako kouče a beru to jako vzdělávání v pochodech myšlení. Má terapie zatím neskončila, ale při pohledu zpět vidím, jaký jsem udělal posun k lepšímu…

Chtěl bych říct lidem, kteří v životě mají nějaké podobné problémy, ať se nebojí oslovit podobné odborníky jako je Lukáš Srbecký.

Nejste v tom sami…

Lukáši tleskám a děkuji!
Ing. arch. Aleš J, Brno
OCD, deprese, vztahové problémy a nízké sebevědomí

Mé problémy mě žačaly výrazněji omezovat zhruba před 15 lety. Z počátku jsem vlastně ani netušil o co se jedná, ale brzo mi začaly deprese a OCD tak limitovat můj osobní i profesní život, že jsem musel vyhledat odbornou pomoc. Antidepresiva a KBT (kognitivně behaviorální terapie) mi umožnili fungovat relativně normálně, ale řešily spíše následky nikoliv původ mých pocitů a celkovou příčinu mého stavu.

Lukáše jsem začal navštěvovat před 1,5 rokem a musím přiznat, že jsem v EFT velké naděje nevkládal. Nicméně “klasické formy” terapie které jsem vyzkoušel mi už nenabízely moc možností a tak jsem vydžel. Když se na to teď koukám s odstupem, musím konstatovat že to bylo výborné rozhodnutí.

Byť se mohou zdát mé problémy na první pohled nesouvisející tak opak je pravdou. Lukáš mi pomohl vše rozklíčovat a to nejenom logickou, rozumovou cestou, ale především tou emocionální. Tento aspekt beru jako klíčový v celém procesu Lukášovi terapie. Teď už sám sobě dokáži nejen lépe rozumět, ale hlavně jsem schopen se cítit dobře a to i ve velmi stresujících situacích.

Má terapie ještě neskončila, ale urazili jsme společně velký kus cesty a už teď prožívám svůj život diametrálně lépe než na začátku.

MUDr. Jitka N., Brno
nízké sebevědomí, úzkostné stavy, celková nespokojenost, rodinné problémy

K Lukášovi jsem se dostala na základě mnou posouzené situace, že už si nevím se sebou sama rady, jsem nespokojená, mám úzkostné stavy nejasné příčiny a nevím, jak mám v životě pokračovat tak, abych byla spokojená já i moje okolí. Po mnoho let jsem si svoji osobní psychoanalýzu dělala sama, ale v danou chvíli jsem naznala, že jsem na to krátká a že potřebuji odbornou pomoc. Sama pracuji v lékařském oboru s vysokým nárokem na vlastní psychickou stabilitu a pomoc druhým. Navštívila jsem proto zkušeného psychiatra, který mi doporučil léky na zlepšení nálady. Tento postup se mi však nezamlouval, potřebovala jsem zpracovat něco ve svých psychických pochodech, potřebovala jsem určitý celostní přístup.

Moje potíže, se kterými jsem se dostala na konzultaci k Lukášovi plynuly z mých dlouhodobě nastavených postojů a nevyřešených událostí již od dětství. Teprve po opakovaných konzultacích jsem si začala uvědomovat, co se děje v mé hlavě, co mimo ni a jaký vliv měly na mé postoje události v dětství (rozvod rodičů, výchova prarodiči, úmrtí v rodině, preference potřeb ostatních před sebou sama) a v dalším životě. Měla jsem strach se projevit, prosadit svůj názor, strach z osobních kontaktů s lidmi, strach z budoucna, návaly pláče, nezvládala jsem svoje emoce doma, nápor v práci, chtěla jsem od všeho utéct, popadaly mě myšlenky na nejhorší možné řešení (útěk od rodiny a práce, sebevražedné myšlenky).

Práce na sobě prostřednictvím eft terapie pro mne znamenala průlom v nahlížení na moji vlastní osobu, na mou práci, dosavadní rodinný život, na možnost změnit svoje postoje, cítit se uvolněněji a umět lépe zpracovat svoje pocity. Lukáš byl průvodcem po této cestě vskutku precizním. Na opakovaných konzultacích jsme vždy probrali potřebné záležitosti k tomu, abych se posunula dál. Bylo pro mě vždy nutné jednotlivé skutečnosti a zážitky ze sezení (silné emoce) zpracovat. Jsem citlivá osoba, dalo mi to zabrat, ale vždy potom následovala úleva. Eft terapie je metoda, která dokáže pomoci i přesto, že události z minulosti nelze změnit. Vždy jsem se mnohokrát natrápila nad tím, jaké závažné věci se staly, jak je to marné, že se to nedá změnit. Ale zjistila jsem, že to není o minulosti, ale o vlastním postoji k proběhlým událostem. Pochopila jsem, že vždy existuje řešení a že když se zbavím strachů, mohu fungovat velmi dobře doma i v práci. V průběhu eft terapie jsem si o to ještě více začala uvědomovat, jak je naše fyzická stránka propojena s psychikou (psychosomatické potíže).

Děkuji Lukášovi za to, že bylo možné se na něj v pravý čas obrátit a že bylo možné přijatelným způsobem zpracovat mé události tak, aby mi to ulevilo od nesnesitelného tlaku úzkostí. Konzultace vždy byla spojena s dávkou citlivosti, empatie, zkušenosti a holistického přístupu. Pro mě bylo nejtěžší se odhodlat na první konzultaci jít, teď vím, že to byla výborná investice do vlastního posunu. Eft terapii mohu doporučit všem, kteří potřebují nebo chtějí v životě něco změnit, chtějí lépe zvládat stres nebo se zbavit psychosomatických potíží.

Michael K, Brno
Kompletní emoční apatie, emoční chaos, závislosti, popírání sebe, problémy ve vztazích, nízké sebevědomí, skákání do extrémů, silné deprese, žádná motivace, prakticky žádné cíle, permanentní únava, málo energie, problémy se spánkem.
Pracuji na sobě už přes10 let, bohužel jsem měl vždycky přehnanou důvěru ve své okolí, které mě dokázalo extrémně odrazovat od vnitřní práce a moje problémy zhoršovali, popírali a nemálo sabotovali. Pocházím z rodiny, kde se střídali extrémní láska a extrémní opak. Měl jsem v dospívání příšerné mužské vzory s extrémy a rozhodnul jsem se, že se jimi řídit nechci, to vedlo k odstranění základních přirozených vzorců a kompletnímu chaosu. Bylo mi pak vyčítáno, že se chovám extrémně a prakticky jsem se pak cítil provinile nejen za svoji existenci, ale i za problémy, které jsem nevytvořil.

Po 9 letech terapeutů a neúspěšných pokusů o vyřešení svých problémů, jsem už skoro beznadějně narazil na Lukáše přes známého po finančním krachu. Lukáš mi velice rychle potvrdil čeho jsem se trochu bál a vlastně si mě získal tím, že mi od začátku říkal, že to bude práce, že to možná bude chvíli horší, ale pak že to bude lepší. Neznehodnocoval můj přístup ani moje chování a pomohl mi a nadále pomáhá rozšifrovat všechny nefunkční chování co mám v hlavě co ze strachu kompletně popírají moji osobu. Pomohl mi prožít emoce, které se ve mně celý život usazovali a já se je bál prožívat ze strachu z otce, trenéra apod. vzorů. Smutek, agrese, zklamání, selhání, radost, úžas. Ta škála je obrovská a nejen, že mi Lukáš pomohl v jeho prostředí, ale součástí jeho práce s člověkem je, aby si uměl to prostředí v sobě vytvářet sám a nebyl pak na Lukáše odkázaný. Žádný jiný terapeut nevzal moje problémy tak komplexně jako on a můžu potvrdit, že v každé oblasti vidím pokroky. Nestydím se za svoje prožívání, závislosti sami opadávají, stanovuji si v životě cíle sebevědomí a vztahy začínají kvést. Když jsem začal zvládat emoce, kterým jsem se vyhýbal, začali se vracet pozitivní emoce na které jsem totiž už zapomněl a celý proces se tím usnadňuje. Kvůli svým problémům jsem přestal jako člověk růst a posouvat se a zuby nehty jsem se zlomený snažil držet na uzdě co ve mně bylo, abych nikomu neublížil, tak jak bylo ublíženo mně a u Lukáše jsem pochopil, že v bezpečí si můžu prožít co jsem v sobě držel. Zpracovat to, posunout se a tím se skutečně uvolní neskutečně moc energie co člověku chyběla, protože ji zadržoval a najednou jí člověk může dávat do pozitivních cílů.

Nechci si představit situaci, kde bych člověka jako on nepotkal a nevyužil jeho pomoci, protože díky jeho přístupu jsem byl schopný zachytit svoji práci na sobě a dovést spoustu procesů ke konci a kompletně transformovat svůj postoj k sobě a životu. Jsem mu ohromně vděčný a přeji každému člověku, co se trápí, bádá aby našel člověka, který mu sedne stejně jako mně Lukáš a pomůže mu na jeho cestě životem.

Markéta V, Brno
úzkosti, deprese

Jmenuji se Markéta a je mi 41 let... asi 4 měsíce po druhém porodu se mi totálně zhroutil celý můj život a nemohla jsem se z toho vzpamatovat i navzdory tomu, že jsem doma měla 2 krásné děti, manžela a okolo sebe celou moji rodinu a vše klapalo jak mělo... Prostě jednoho dne přišly jakési úzkosti a strachy a já jen ležela a civěla do prázdna … .

Mám skvělou obvodní lékařku,která mně v té situaci podržela a spolu jsme tak nějak překonaly ty nejhorší začátky...i když jsem musela sáhnout i po lécích.

Stále jsem ale měla pocit, že musím něco udělat, že to jen léky nespraví...

A tou dobou jsem se dozvěděla od svojí kamarádky o EFT terapii, kdy mi líčila, že tahle terapie pomohla jejímu kamarádovi z problémů a i ona sama se chystá vyzkoušet tuhle terapii...

Neměla jsem chuť zkoušet další a další metody, kam mě moje rodina, kamarádi a všichni posílali..už toho bylo na mě nějak moc, ale nakonec zvědavost zvítězila a já se objednala.....

A nelitovala jsem a nelituji dodnes...

Hned na poprvé mi bylo na terapii moc dobře.. Lukáš na první pohled velký sympaťák a na druhý ještě líp..:) takže jakékoliv obavy z neznámého okamžitě přešly... Věděla jsem, že mi tam bude dobře.

A nemýlila jsem se. Už víc než rok navštěvuji Lukáše pravidelně a za tu dobu jsme spolu „napravili a vyčistili“ hodně různých situací, které mě tížily a otravovaly mi život... a tím pádem jsem se naučila v různých situacích teď, chovat a reagovat jinak než dřív...líp pro mě samotnou..

Je mi teď dobře, ale i tak nepřestanu pravidelně za Lukášem docházet, jen možná prodloužím intervaly mezi návštěvamy u něj...

Ondřej B., Vídeň
problémy s očima
Už od dětství jsem v sobě potlačoval určité rysy mé povahy. Rodiče mě k tomu nechtěně dotlačili a jako malý kluk si tohle neuvědomíte. Ono ani jako velký kluk si to neuvědomíte, a pokud ano, tak jen matně a nezřetelně na intuitivní úrovni, že něco není dobře.

Po čase mi to dalo vlastní tělo najevo (jak už to tak bývá), záněty bělma očí. Je to podobné silnému syndromu suchého oka. Bojoval jsem s tím dva roky, velmi nepříjemná věc. Západní klasická medicína bez šance (ber kortikoidy každý den, asi až do konce života to mysleli), pak jsem zkusil čínskou medicínu s částečným úspěchem (mimochodem mi to pomohlo s jinými ne tak urgentními problémy). Tam mi nakonec řekli, že je to psychika a s tím ani východní medicína nic neudělá, bylo třeba pracovat s psychikou.

Na doporučení jsem zkusil Lukáše a ono to pomohlo a první zlepšení přišlo docela rychle. Dalo nám to práci (když to člověk střádá 30 let tak se toho nastřádá dost), ale teď mám oči úplně uzdravené a jsem za to obrovsky vděčný. Ten vděk jde nejvíc Lukášovi, teď se dívám na svět (slovní hříčka) a na chování mě i lidí okolo jinak.

Takže děkuji a jasné doporučení.

Lenka T, Kuřim
úzkosti, panické ataky, tělesný třes, únava, bolesti krční páteře

K Lukášovi jsem se objednala po svém zdravotním kolapsu. Dlouhou dobu před kolapsem jsem byla bez energie, chuti do života a pociťovala únavu. Ničilo mě snad vše. Následovala dlouhá pracovní neschopnost provázená úzkostmi, panikou, nevysvětlitelnými vnitřními třesy, bolestí krční páteře a velkou únavou.

Neustále jsem navštěvovala nejrůznější lékaře, pro některé jsem byla zajímavý případ, s kterým si neví moc rady, a z předepsaných léků jsem si mohla pomalu otevřít vlastní lékárnu. Byla jsem zoufalá a tak jsem začala hledat pomoc jinde. Metodu EFT jsem znala a na internetu našla Lukáše. Nejdříve jsem si stále dokola četla reference, až jsem nakonec zavolala. Co spustilo můj kolaps, Lukáš odhalil hned při první schůzce.

V průběhu terapií jsme probírali situace, které jsem prožívala v dětství, nejistota, komplikovaný vztah s matkou jak vlastní tak nevlastními, úmrtí tatínka, člena rodiny a další a další situace. Samotnou mě překvapilo, na jaká traumata jsem si vzpomněla. Byly chvíle, kdy jsem nechtěla vůbec nic řešit, bolelo to a já chtěla utéct. Díky přístupu Lukáše jsem se nakonec při odhalování velmi citlivých témat cítila bezpečně. Pomohl mi zbavit se psychických problémů, která mě léta trápila.

V sezeních u Lukáše pokračuji, když se však ohlédnu zpět, vidím, kolik věcí jsem za dobu, co navštěvuji Lukáše, v životě změnila. Nikdy nepřestanu být vděčná za jeho citlivý, empatický, profesionální a lidský přistup.

Lukáši, děkuji.

Lenka T.

Ing. Petra Janečková, Praha
vztahové problémy

Měla jsem dlouhodobé problémy ve vztazích, které se mi vždy s podobnými scénáři opakovaly a troskotaly stejným způsobem. Vícekrát jsem řešila problémy u různých psychologů, ale vždy šlo jen o dlouhé diskuze, které mi moc nepomáhaly a málem jsem na odvětví psychologů a terapeutů naprosto zanevřela.

Když jsem našla kontakt na Lukáše a jeho EFT terapii, zaujalo mě, že je to něco nového a chtěla jsem to vyzkoušet. Byla jsem překvapená, že problémy, které jsem měla ve vztazích souvisely s traumaty z dětství, neustálých hádek rodičů a mých pocitů nejistoty v dětství.

Díky EFT jsme postupně přicházeli na další traumatické vzpomínky, které jsem za dlouhá léta naprosto vytěsnila a které jsme touto metodou "přeléčili".

Začal se mi vracet pocit jistoty a vnitřního klidu a i můj vztah, který byl v té době dosti na hraně, se začal měnit. Respektive jsem se měnila já, moje sebeuvědomnění, můj náhled na sebe samu, jaký chci mít opravdu vztah a co očekávám od partnera. Přeneslo se to i pozitivně na můj vztah, který ustál tuto několikaměsíční terapii a vyústil ve svatbu a teď už i spokojenou rodinku:-).

Dále bych ráda řekla, že po prořešení soukromých věcí se Lukáš ukázal i jako odborník na profesionelní couching, který jsem využila ve své praxi Team Leadera.

Děkuji, Petra Janečková

Jitka K, Brno-venkov ,
nízké sebevědomí, nejistota ve vztahu, OCD

O panu Srbeckém a metodě EFT jsem se dozvěděla z jeho webových stránek. Trápilo mě nízké sebevědomí, z čehož se později vyklubal problém v partnerském vztahu. Došlo to až tak daleko, že jsem začala číst manželovi zprávy v mobilu. Celá situace pak vyvrcholila velkou manželskou krizí a naprosté nedůvěře v partnerském vztahu.

Nejdříve jsem situaci řešila u různých psychologických poradcú, ale ti bohužel můj problém nevyřešili. Pak jsem naštěstí objevila pana Srbeckého, ke kterému jsem docházela na sezení zhruba přes rok asi 1x po šesti týdnech. Zpočátku jsem této metodě moc nevěřila, ale pan Srbecký mě neustále ujišťoval, že určitě se situace zlepší .

Můj život byl jako na houpačce. Po každém sezení mě bylo úžasně , ale za pár dní byl stav opět na začátku. Měla jsem ale možnost panu Srbeckému během dalšího sezení zavolat a vždy se mě snažil pomoci i po telefonu.Vždy mě ujistil , že toto je normální průběh a že spolu to zvládneme.

Během asi půl roku se situace začala obracet a dnů, kdy mi "bylo dobře" začalo být stále víc. Nyní už to bude skoro 2 roky od počátku mých těžkostí a už půl roku na terapie nechodím. Určitě však pana Srbeckého nechám "v záloze"!! Troufnu si říct, že mi pan Lukáš zachránil život a pokud bych ho nenašla nevím jak bych dopadla, ale asi špatně.

Pana Lukáše Srbeckého mohu velice doporučit pro jeho lidský a velice profesionální přístup.

Marcela H, Brno
projevy bulimie, pocity méněcennosti, obavy ze ztrapnění a selhání

Eft terapii jsem původně doporučovala, spíš trochu nutila svému manželovi, ke zvládnutí jeho problémů. Ale jak jsem až po určité době, hlavně díky eft zjistila, řešit problémy ostatních nikam nevede a je třeba nejprve změnit sebe!

A tak jsem se ocitla na terapii já a bylo opravdu co řešit. Hned od začátku bylo jasné, že je třeba se nejdříve zaměřit na moje pocity méněcennosti, malé sebedůvěry, obavy ze ztrapnění a potřebu vše si zasloužit, vybojovat. Z toho pramenila i má dlouholetá potřeba přejídání a následného zvracení, což bylo moje hlavní téma, s kterým jsem na eft přišla.

S takovou zátěží se mi žilo dost těžko, spíš jsem jen přežívala a těšila se, že někde Jinde, to bude lepší.

Hned od prvního setkání jsem byla překvapená, jak je metoda jednoduchá, rychlá, šetrná a s ohleduplným a citlivým Lukášovým přístupem i velmi efektivní. Vždy jsem odcházela lehčí ( a nemyslím finančně, protože někdy odejdu i bez placení), uvolněnější a otevřenější vůči sobě i okolí.

Jednoduché principy eft mi pomáhají nacházet cestu k sobě, ke svému vnitřnímu já a tím se mít víc a víc ráda. Je to zcela nový, osvobozující a naplňující pocit. Zvýšilo se moje sebehodnocení, důvěra ve vlastní schopnosti, mizí obavy ze selhání a ztrapnění se. A najednou to, co jsem očekávala od ostatních, můžu najít u sebe.

A jedno velké pochopení - když chci dávat, musím nejprve dát sobě - lásku, přijetí, volnost, odpuštění. A další poznatek - výborné terapeuty, kteří mě denně učí mám přímo doma, svého kritizujícího manžela a věčně ureptanou dceru. Ale jinak se máme moc rádi !

Velký dík Lukášovi za jeho profesionalitu, citlivost, klid a pochopení.

Milan Gabriš, Brno
nízká sebedůvěra, problémy ve vztazích, strach ze selhání, neschopnost udržet finanční rozpočet, alkohol, pocity prázdnoty a zbytečnosti

Před technikou EFT jsem prošel Očištěním Vědomí, Holotropním dýcháním, Rodinnými konstelacemi, „klasickými“ sezeními u psycholožky, používal meditace i afirmace. Každá z těchto záležitostí mi svým způsobem jistě pomohla, ale v mém životě stále zůstávalo mnoho negativních pocitů, postojů , přesvědčení a bolesti.

Vzhledem k velkému počtu témat s Lukášem spolupracuji již od února 2016. Díky pokroku a množství pozitivních změn, která vnímám nejen já, ale i mé okolí, mě oslovil, jestli bych se chtěl podělit o svůj příběh.

Ve volném odpoledni jsem tedy usedl k počítači a snažil se dát těch pár odstavců dohromady. Chtěl jsem napsat o původním stavu, jak jsem to nezvládal, co všechno se změnilo, o problémech, které mě trápily před EFT…. Upřímně říkám, že to byl skoro nadlidský úkol.

NEMOHL jsem si na nic VZPOMENOUT! Přestože jsem věděl, že pokaždé, kdy jsem do poradny šel, MUSEL nějaký problém existovat, marně jsem si lámal hlavu jaký.

Myslím si,že to je ta nejlepší vizitka EFT terapie pod vedením Lukáše Srbeckého.

Dle mého názoru : Pokud je člověk nemocný nebo se léčí, stále o dané záležitosti ví a vnímá ji. Pokud se UZDRAVí, problém zcela zmizí, jako by nikdy nebyl.

Na závěr tedy přikládám výčet svých bývalých neduhů, ale zdůrazňuji, že je to jako bych psal o životě někoho druhého, cizího : nízká sebedůvěra, nízká sebehodnota, problémy v rodinných, partnerských i pracovních vztazích, strach ze selhání, neschopnost udržet finanční rozpočet, nestřídmost v alkoholu, pocity prázdnoty, zbytečnosti a nespokojenosti se životem.

Osobně jsem naprosto přesvědčen o účinku metody EFT a stejně tak o terapeutických schopnostech Lukáše Srbeckého.

Tímto zároveň Lukášovi děkuji za všechny změny a nové možnosti, které mi dříve zůstávaly skryté a nedostupné.

Barbora R., Letovice
panické ataky, bolest krční páteře, celkové vyčerpání

Nechápala jsem proč, ale téměř vždy, když jsem řídila auto, mě zachvátila hrozná úzkost, bušení srdce, ochabující končetiny, silné pocení. Když tento stav trval už více jak půl roku, rozhodla jsem se jednat. Narazila jsem na Lukáše, což bylo to nejlepší, co se mi v životě mohlo stát.

Lukáš již při první schůzce pojmenoval můj problém. Panické ataky. Už jen díky zjištění toho, co se děje, se mi ulevilo. Naučil mě pracovat s EFT. Postupně jsme spolu zbourali vše, co se mě hluboce dotýkalo z minulosti, všechna traumata byla pryč.

Nejdůležitější pro mě je nyní to, že mě Lukáš naučil říkat NE! Ukázal mi, jak se vyrovnat se stresovými situacemi. Že nejdůležitější jsem já a moje osobní pohodlí. Naučil mě jak odmítat vše negativní kolem mě a udržovat si pozitivní věci. Umím teď to, o čem jsem zatím jen četla. A mnohem víc.

Díky poznání, přiznání a učení odezněly panické ataky, vyčerpání, bolesti.

A to zejména díky empatickému přístupu Lukáše. Je to velmi vnímavý, z vlastních zkušeností čerpající muž. Nikdy neodmítne, vždy ochotně pomůže.

Jsem šťastná, že mi přišel do cesty. Tolik mi pomohl. Vím, že i nyní se na něj mohu kdykoliv obrátit, už na to nikdy nebudu sama.

Lukáši, děkuju!!!

David Z., Brno
únava, bolest svalů, psychické problémy spojené s rodinnou situací, psychická nepohoda

Na pana Srbeckého jsem dostal kontakt od jedné z jeho klientek, které pomohl. Bylo to na jaře roku 2016. Měl jsem psychické problémy spojené s rodinnou situací, které vyústily až v komplikace somatického charakteru. Únava organismu, bolest svalů, nechuť na cokoli a žádná radost ze života. Pro klid duše jsem podstoupil vyšetření krve u obvodního lékaře, abych vyloučil onemocnění těla.

Poté jsem se sešel s panem Srbeckým. Působil na mě vyrovnaným dojmem, což mi pohohlo trochu se uklidnit. Absolvoval jsem u něj několik sezení, někdy s větším okamžitým účinkem, někdy s menším. Důležitý byl ale účinek dlouhodobý. Pan Srbecký mi dělal průvodce na cestě mou myslí. Hledali jsme programy z dětství, které nyní, v dospělosti, začaly způsobovat ony problémy, a měnili je či neutralizovali pomocí EFT. Tato metoda mi pomáhá i v běžném životě, kdykoli pocítím fyzický diskomfort či úzkost, tak ji použiji.

Výsledek našeho asi půlročního snažení je znatelné zlepšení reakcí ve společnosti i v práci, úbytek stresu a omezení jeho somatických projevů. Jednoduše řečeno : můžu znovu normálně fungovat.

Vím, že cesta za uzdravením duše a za maximalizováním sebehodnoty je dlouhá a složitá, nechtěné programy z dětství jsou pevně zakořeněny a bolestné vzpomínky z dětství vám podvědomí "dávkuje" postupně, aby vás chránilo, ale pan Srbecký si ví rady a pomůže vám. Jsem mu vděčný, že mi tuto cestu ukázal a doprovází mě na ní. Rád se na něj znovu obrátím.

Lukáš H, Praha
panické ataky

Mé problémy, jak je vnímám zpětně, po tom, co jsem poznal Lukáše, trvaly celých 10 let. Staly se součástí mého života. Někdy mi bylo špatně jednou za čas, jindy každý den. Situace se ale zhoršovala, už nestačily výmluvy o těžké řeholi duševního vývoje. V krizových okamžicích jsem začal vyhledávat léčitele, později i lékaře, přišla antidepresiva, ještě větší úzkosti, volání 155, už jsem nemohl dál. Čím dál častěji přicházely i myšlenky na sebevraždu…

Přestože jsem si plně uvědomoval vážnost situace, odmítal jsem se stát pacientem klasické medicíny polykajícím doživotně hrst prášků. Akutně jsem začal hledat alternativu. Tímto hledáním „něčeho“ jsem strávil mnoho času, pročetl jsem nemálo odborných článků i „dobrých rad“, ale zaujal mne až Lukášův příspěvek, konkrétně věta „Je neskutečné, kolik dnešních lidí se nechce uzdravit.“ Tato slova se stala prvotním impulzem k objednání se na terapii EFT, o které jsem nevěděl takřka nic. Chtěl jsem to však zkusit a možná více otestovat terapeuta, jestli na něj nebudu příliš velké sousto. :)

Mým primárním problémem, se kterým jsem za Lukášem přišel, byl panický atak. Strach mě začal ochromovat v každé situaci, ať již v zaměstnání nebo doma. Bál jsem se, že se mi udělá špatně, nechtěl jsem být sám, protože pak nebyla pomoc nablízku, trpěl jsem na každé návštěvě, abych se neztrapnil, když se složím. V takových momentech se mi špatně dýchalo, pociťoval jsem bolesti a tlak na hrudníku, srdeční arytmii, mnohdy jsem měl pocit, že mám infarkt. Vše doprovázelo motání hlavy a pocit na omdlení.

Díky Lukášovi a jeho jedinečnému a profesionálnímu přístupu mohu dnes, po pár měsících říci, že se cítím téměř zdravý. Někdy se ještě ocitnu v situaci, kterou jsme neprobrali, nenaučili se v ní „chovat“, strach se opět objeví, ale cítím se v bezpečí, protože díky EFT jsem nalezl velmi účinnou pomoc, jak se v dané chvíli zachovat a jak celý problém odvrátit. Můj život se opět stává veselým, začínám žít, ne jen přežívat.

Jana Stejskalová a dcera Kristýna, Brno
Dcera Kristýna: OCD / Máma Jana: vyčerpanost, malá chuť do života, finanční strachy, nízký pocit sebehodnoty

Dcera Kristýna:

Začalo to tak, že jsem si u své dcery nevšímala počátku OCD a jeho projevy se dále rozšiřovaly. Takže to došlo do stavu, kdy byla hospitalizována. Hospitalizace a antidepresiva měly přinést výsledek, který nebyl až tak vidět. Ještě před hospitalizací jsem jezdila s dcerou k různým „jakoby pomocníkům a léčitelům“, kteří by s jejím problémem pohnuli.

Po návratu z nemocnice jsem zavolala do psychoterapeutických poraden, kde si za 1 hodinu pouhého povídání vzali nemalou částku a nebylo vůbec navrženo další řešení. Kristýnka navštívila i kineziologa a na další setkání už nedošlo. Poslední komu jsem zavolala, byl Lukáš, který mi do telefonu po vysvětlení po problému řekl, že je potřeba pracovat také se mnou - matkou. V tu chvíli jsem to ještě nechápala.

Za dobu cca půl roku jsou u Kristýnky vidět znatelné výsledky. Z těchto výsledků je i Kristýnka nadšená. Když se na tuto věc podívám s odstupem času, tak bych řekla jedno velké díky Lukášovi, který dělá svojí práci pečlivě za dost nízké finanční ohodnocení. Jen mě mrzí, že jsem se nedostala na stránky Lukáše dříve. Můžu je všem vřele doporučit!

Máma Jana:

Než jsem poznala EFT a Lukáše Srbeckého v Brně tak jsem jezdila na různé jakoby pomoci mé osobě. Byla jsem úplně vyčerpaná, bez energie a chuti do života. Dala jsem dost peněz za dopravu například do Prahy a pak za pomoc, která nebyla vidět. Dále jsem chodila k paní v Brně, která mi též v ne úplně dobré situaci jen jakoby dávala naději, ale výsledek nebyl takový, aby si toho všimlo okolí.

Pak jsem si řekla, že zkusím EFT v Brně. Zadala jsem do vyhledávače EFT Brno a dříve když jsem jezdila do Prahy tak se mi neobjevil nikdo v Brně, že dělá EFT. A “náhodou” se objevila stránka Lukáše Srbeckého. Po zkušenostech s jinými terapeuty jsem od první návštěvy viděla odlišný přístup. Byl to velice lidský přístup. Od první návštěvy jsem Lukášovi plně důvěřovala. Když mi něco vysvětloval, trpělivě se ptal, zda tomu rozumím. Je vidět, že dělá svojí práci z plného srdce a má výborný přístup ke klientům. Tímto bych chtěla za veškerou práci na mne upřímně poděkovat.

Po návštěvách u Lukáše cca po měsíci bylo vidět zklidnění a postupně se začala objevovat větší a větší chuť do života. Dále se mi zmenšilo břicho, ve kterém jsem měla schované veškeré stresy a problémy. Je dost dobré, že lidé kteří jsou kolem mne mi říkají, že jsem se změnila k lepšímu. Jsem moc a moc vděčná, že existuje Lukáš a dělá práci z celého srdce. Myslím, že v dnešní době by měl práci Lukáše používat každý. Důležité na metodách, které Lukáš dělá je, že se odstraní problémy z dětství – tedy odstraní špatné „stavební kameny“ – a celkově špatný přístup, který měl otec ke mně.

Pavel M., Brno
nízké sebevědomí, strach ze selhání, nespavost

Můj problém trvá vlastně již od dětství. Proudí ze vztahu nebo spíš nezájmu mé matky, otřesných podmínek, ve kterých jsme žili, šikany od ostatních dětí z vesnice a později spolužáků. Tady někde se rodil problém v mém jádru. Nebyl jsem schopen si dostatečně věřit, mít se rád, otevřeně mluvit o své rodině, tedy především o matčině straně. Následoval ošklivý rozvod mých rodičů a trvalo dlouho, než jsem se konečně dostal do péče otci. S pubertou se problémy již jen prohlubovaly, nikdy jsem neměl moc kamarádů, a když už jsem nějakého měl, měl jsem takový strach, že ho ztratím, že jsem se mu snažil zavděčit za každou cenu i na úkor sebe sama. Často jsem měl paranoidní představy, že mě někdo pomlouvá, například když jsem viděl, že se naproti mně v autobuse někdo směje, automaticky jsem si myslel, že se smějí mně. V pubertě se to snad ještě dá pochopit, ale když je vám 28 let, už je to minimálně divné.

Všechny tyto problémy se mi nikdy nedařilo plně zvládat. S nástupem do prvního zaměstnání se vše dramaticky zhoršilo. Snaha zapadnout do kolektivu byla tak úporná, že jsem si spíš sám škodil. Paranoidní představy, že mě všichni pomlouvají, se násobily s každým večírkem, na který jsem nedostal pozvání. A s každou stresovou situací se přidal blok a neschopnost řešit daný problém. Výbuch hněvu a následná sebekritika a podceňování. Myslel jsem, že se změnou zaměstnání začnu prostě znovu s čistým štítem a vše bude dobré. Práce však byla mnohem náročnější, nedařilo se mi ji zvládat na 100%, takže problémy v kolektivu na sebe nenechaly dlouho čekat. Začal jsem se každou noc budit zpocený a nervózní z toho, co mě další den v práci čeká a jak zvládnu práci, kterou nevím, jak mám udělat, a nikdo mi neporadí. Došlo to tak daleko, že jsem do práce několikrát nešel a zavolal jsem, že mi není dobře, přestože mi samozřejmě nic nebylo, jen jsem nesebral dost odvahy a síly na to se zvednout a dojet tam.

Mé chování se samozřejmě začalo negativně podepisovat na mém osobním životě. Manželka má sice hodně trpělivosti, ale už se nemohla dívat na to, jak se postupně hroutím a ničím se. Člověk v té chvíli nevidí žádné východisko. Už si nedokáže sám pomoct. Když mi tenkrát doporučila pana Lukáše a terapii EFT, měl jsem samozřejmě pochybnosti. Byl jsem skeptický, na žádné šarlatánství nevěřím a k psychiatrovi by mě nikdo už nedostal, tam jsem se nachodil dost v pubertě. Nicméně zkusil jsem to, už mi bylo všechno jedno. Již po první terapii jsem měl pocit, že na to všechno nejsem sám. Svitla mi naděje, že by mi někdo mohl skutečně pomoci. S každou další terapií jsem se cítil lépe a lépe. Lukáš mi pomohl nejen vypořádat se s minulostí, ale především ji přijmout jako součást sebe sama. Naučil mě vážit si sebe, mít se rád. Naučil mě zvládat stres a držet ho zcela pod kontrolou. Když se naskytla možnost změny zaměstnání, trénoval se mnou pohovory a zátěžové situace, takže jsem si připadal připraven.

Nová práce na sebe nenechala dlouho čekat. Jsem v kolektivu, kde si rozumíme, výtky si neberu osobně a naučil jsem se, že přátele mezi kolegy není třeba hledat. Skutečným přátelům člověk nemusí nijak nadbíhat a nemusí jich být 50, ale třeba jen 5. Díky EFT a hlavně Lukášovi teď dokážu žít život naplno a jak říká moje žena, peníze za EFT byla naše dosud nejlepší investice.

Olga B,
silné migrény, vyhoření

V rodině i mezi přáteli jsem byla vždy považována za osobu, která byla ochotna kdykoli pomoci. Nejen vyposlechnutím a radami, ale i prakticky. V zaměstnání jsem byla kolegyní a podřízenou, ochotnou pracovat nad rámec určených povinností. Ne pro ocenění, ale proto, aby ulehčila ostatním jejich pracovní nasazení.

Má povaha a výchova mi určovala, že pomoc druhým, je přirozená věc a pokud mám dost síly a prostoru, je mou povinností pomáhat. Nikdy jsem netrpěla pocitem, že by mne kdokoli využíval nebo nedostatkem sebevědomí; přesto u mne narůstaly frustrace z pocitu naprosté marnosti z vynaložené energie, která se vždy rozplynula bez jakéhokoli konkrétního pozitivního výsledku.

Nikdy jsem neprodělala vážnější nemoc, ale už od puberty jsem trpěla silnými záchvaty migrén, několikrát za měsíc.

Potkala jsem několik žen terapeutek (a velký dík jim všem za pomoc, některé terapie pro mne byly zásadní). Co mne ale přimělo, najít se na webu Lukáše? Bez referencí od kohokoli blízkého? V době, kdy jsem měla pocit, že jediným řešením je utéct od všeho a ode všech na druhý konec planety? Zní to možná divně, ale instinkt mi zavelel, že potřebuji jako terapeuta muže; někoho systematického; s přímějším myšlením i dotazy.

Lukáš má očekávání splnil beze zbytku, s velikou efektivitou. Neměla jsem konkrétní představu, jakou terapii chci podstoupit, ale účinnost nabídnuté EFT mě opravdu šokovala a to už od prvního sezení. Každé sezení bylo odblokováním nějakého zážitku z dětství a puberty; Lukáš mě nikdy nepustil od tématu, které jsem si přinesla nebo které někdy vyplynulo přímo na sezení. S velkou citlivostí, ale naprostou profesionalitou a nadhledem mě vracel k některým okamžikům z mého dětství, které jsem už dávno považovala za vyřešené. I když sezení byla po třech, čtyřech týdnech, byl Lukáš vždy připraven s konkrétními dotazy a shrnutím minulých sezení.

Výsledkem EFT terapií ( a profesního koučinku) je směřování mé energie do oblasti, které ve mne nevyvolávají vnitřní konflikt a naplňují mne (ochrana životního prostředí); je to pochopení, že každý máme svůj osud a není mou povinností pomáhat každému . (vystoupení z tzv. role záchranářky); je to naslouchání mému vnitřnímu já. Indikátorem úspěšné terapie by postupný úbytek migrén (dlouhodoběji jsem nyní bez migrén).

Eva K., Norsko
postraumatický stres, neplodnost, strach o blízké, psychická nevyrovnanost, emoční přejídání, výčitky

Před 10 lety mi zemřel otec a tehdy začaly mé problémy, i když jsem to ještě nevěděla. 3 roky poté mi při autonehodě zemřel bratr a od té doby jsem si připadala jako v začarovaném kruhu.

V praktickém životě jsem po psychické stránce fungovala relativně vyrovnaně, vzhledem k prožitým tragediím. Objevovaly se však známky potlačovaného smutku s občasným ´potaji´ pláčem. Také jsem nebyla schopna bez silných emocí vyprávět o mé rodině či prožitých traumatech - pokud jsem zrovna od tématu ´neutekla´.

Bylo jisté, že jsem se se všemi událostmi ne zcela dostatečně vyrovnala. Hlavním indikátorem mi po celou dobu byl fakt, že jsem ztratila a neměla přirozenou menstruaci. Respektive po vysazení hormonální antikoncepce jsem přestala menstruovat a následná hormonální léčba vždy s sebou nesla negativní symptomy/vedlejší účinky.

Čas běžel a zhruba po 4 letech a několika´experimentech/pokusech´s klasickou hormonální léčbou jsem si řekla dost a zaměřila jsem se na alternativní způsoby léčby.

Vyzkoušela jsem kineziologii, akupunkturu, tradiční čínskou medicínu, homeopatika, aj. Rozhodně nemohu říci, že by tyto metody byly k ničemu, avšak vždy účinkovali do určité míry a na určité problémy.

Kineziologie mi hodně pomohla, menstruace se mi vrátila, ale bohužel ne na dlouho a po dalších setkáních mi už nezabrala. Po nedávném objevení a praktikování hormonální jógy (1 rok zpět) se situace také hnula výrazně kupředu - bohužel však také jen do omezené míry.

Ušla jsem za těch deset let kus cesty v poznávání mého těla, psychiky i různých léčebných metod, avšak možnost otěhotnět byla pro mě stále uzavřena.(hormonální obraz s protichůdnými hodnotami) Spolu s přibývajícím věkem jsem začala vážně uvažovat o odborné pomoci lékařů (asistované reprodukci). Na druhou stranu jsem cítila, že ´zakopaný pes´ je opravdu a jen v mé hlavě, tedy v psychice a nevyřešené minulosti.

Měla jsem proto chuť ještě vyzkoušet nějakého terapeuta, než se zcela vložím do rukou klasických lékařů a ´náhodou´ jsem na internetu narazila na stránky Lukáše, který se mj. zabývá metodou EFT. Nedávala jsem tomu sice velkou šanci, poté co jsem vyzkoušela vše možné, přece jenom mě na jeho stránkách i samotné metodě něco zaujalo a tak jsem ho kontaktovala.

Lukáš na můj email reagoval velmi rychle a brzy jsem měla první setkání. Hned od prvního setkání na mě Lukáš udělal velký dojem nejen svým profesionálním jednáním, zkušenostmi, ale také úplně odlišným přístupem než jiní terapeuti. Cítila jsem se s ním velice dobře a zcela jsem mu důvěřovala. Řešila jsem s ním nejen současnou frustrující situaci z mé pořád vynechávající menstruace, ale vrátili jsme se také k oběma úmrtím v rodině. Po prvním setkání jsem se cítila jak v jiném světě a moje situace a pohled na ni se změnil o 100%. Cítila jsem se strašně šťastná a našla jsem v sobě vnitřní klid. Nikdy bych nevěřila, že tato metoda může být tak efektivní a rychlá. Lukáš mi ukázal, že EFT můžu používat úplně sama, na jakékoli problémy, kdykoliv a téměř kdekoliv.

S Lukášem jsem měla více sezení a po každém sezení jsem plná nadšení a cítím se velice dobře. Výčitky svědomí, posttraumatický stres i nejrůznější strachy jsme postupně zpracovali.

Nutno dodat, že se mi po měsíci od zahájení EFT terapie srovnaly hormony a přirozeným způsobem navrátil ženský cyklus. Krátce poté jsem po 8 letech snažení otěhotněla a v září 2016 (tedy necelý rok od zahájení EFT terapie) se mi narodil syn Jonáš.

Lukáš je jak se říká člověk na svém místě a věřím, že je schopen pomoci mnoha a mnoha lidem, ať už s úzkostmi, strachy, stresy, psychickými bloky, a z mé zkušenosti i psychosomatickými problémy. Pole působnosti je jistě širší jak se dá dočíst na webových stránkách.

Tímto bych chtěla velice poděkovat Lukášovi za jeho výbornou práci, kterou dělá včetně úžasného přístupu, který má ke svým klientům.

Filip V., Brno
častý pocit dušnosti, tlaky na přední straně krku, pocit odulého měkkého patra, tlaky na hrudi

Zhruba rok a čtvrt jsem řešil tyto potíže, se kterými jsem si nevěděl rady a do dneška v podstatě nevím, co je způsobovalo. Pocit tlaku na přední straně krku (migrující), případně tlaky na hrudi bez nějaké diagnózy. Měl jsem za sebou četná vyšetření na různých pracovištích (namátkou ORL, endokrinologie, plicní, alergologie, X dalších) včetně alternativních způsobů jako bylinky nebo akupunktura. Tu svoji "diagnózu" jsem však stále neměl.

Nicméně až EFT mi skutečně pomohla a to velmi rychle. Vím, zní to neuvěřitelne, ale jedná se o skutečně velmi efektivní pomoc. Nejlepší na ní je, že ji můžete provozovat prakticky kdekoliv, nepotřebujete k ní nic kupovat atd., pomáhá takřka okamžitě. Lukáš je navíc velmi sympatický (i empatický) člověk a dodnes si říkám, jaké jsem to měl vlastně štěstí, že jsem zkusil EFT terapii (a zkusil ji právě tady).

Dnes nejen že tyto problémy již nemám, ale v podstatě i kdyby se vrátily, tak už budu vědět, čím si pomoct sám (tady je důležitý ten prvek nebát se toho, že by se problémy vrátily, což potom vytváří začarovaný kruh). Nezbývá mi, než doporučit dalším lidem, především těm, kteří podobně jako já už zkusili lecjakou léčbu, a přesto jim nic nezabralo.

Lukáš A., Brno
depresivní stavy, psychické obtíže,bolesti zad a končetin, nadváha, únava

Do terapie jsem šel s očekáváním, že mi pomůže vyřešit alespoň nějaký z mých mnoha zdravotních problémů, se kterými se po řadu let neúspěšně potýkala řada lékařů i alternativních terapeutů. Po mých předchozích zkušenostech jsem byl docela skeptický.

Ale takovou změnu, která se udála v mém životě po pouhých několika měsících EFT terapie jsem nečekal ani v mých nejoptimističtějších představách. Jsem rád, že jsem díky Lukášově empatickému přístupu překonal počáteční skeptický postoj a absolvováním celé terapie získal to, co předčilo i moje nejsmělejší sny. Přestože celý proces byl nesrovnatelně příjemnější, než většina procedur současné medicíny, bolesti a letité fyzické zdravotní problémy zmizely po dvou měsících. Ale nejen to. Během tohoto zvláštního procesu se celý můj život změnil neuvěřitelným způsobem. Měl jsem pocit, že jsem se znovu narodil. Všechna břemena nastřádaná v předchozím období byla najednou pryč a já jsem se poprvé v životě cítil opravdu svobodný, sebejistý a s velkou důvěrou v budoucnost. Ale nejlepší ze všeho byl znovu nabytý pocit klidu a harmonie, jaký jsem do té doby viděl jen u spontánních dětí. Těžko se to popisuje, protože toto je prostě potřeba zažít na vlastní kůži.

Kdyby mi někdo před začátkem mého terapeutického procesu ukázal to, co jsem právě sepsal, tak bych mu neuvěřil, že jsem to psal já. Tak moc jsem se změnil já i celý můj život. A jediné čeho tu lituji je, že jsem tuhle terapii neabsolvoval o mnoho let dřív.

Mgr. Leona W., Znojmo
nespokojenost v zaměstnání, vyčerpanost, stres, různé zdravotní problémy

Má práce na sobě začala ve chvíli, kdy jsem měla hektické zaměstnání, které mne značně vyčerpávalo. v té době jsem se necítila fyzicky ani psychicky dobře, do práce jsem nechodila s nadšením. Věděla jsem, že je potřeba udělat změnu. Cítila jsem zmatek a nevěděla jsem, kterým směrem se vydat, abych podstatné změny dosáhla. Věděla jsem ale, že chci jinou práci a že se chci cítit fyzicky dobře. Vytyčila jsem si kritéria, která chci a která nechci. Práci jsem chtěla v místě bydliště, protože jsem denně dojížděla a na cestě trávila více jak tři hodiny, což mi bralo spoustu energie a času. Chtěla jsem přiměřené pracovní vytížení, fajn kolektiv, uvolněné prostředí, zkrátka klidnou a zábavnou práci. Také jsem si stanovila konkrétní měsíc, kdy bych chtěla do práce nastoupit.

V tento moment jsem začala pracovat s Lukášem, jenž mi pomohl jednak s vytvořením této situace, ale taktéž se stanovením správné životosprávy a očištěním se od své minulosti. Ta má velký vliv na naše současné a budoucí myšlení. Pomocí metody EFT a každodenní prací na psychice se nám podařilo změnit mé staré negativní vzorce v nové pozitivní náhledy na život. Tímto správným myšlením jsem nejenom získala práci, kterou jsem si sama vydefinovala, ale celkově se mi začala měnit realita a fyzický stav. Má práce je nyní klidná, zábavná, mí kolegové jsou báječní, v práci se cítím dobře a po dlouhé době se opět těším do práce. Je mi skvěle. Nastoupila jsem přesně v ten měsíc, který jsem si určila, a pracuji v místě bydliště;).

Život už pro mě není těžký, ale je pro mě vzrušujícím dobrodružstvím a každý den se těším, co nového mi přinese. a věřím, že mou novou prací to pro mě nekončí. Ta byla zkouškou, že práce na sobě stojí za námahu, a celý proces opravdu funguje. Velmi se těším na další věci, co uskutečním. Vím, že mohu mít, po čem toužím. Záleží jen na mé trpělivosti a víře, že to zvládnu.

Chtěla bych zde vyjádřit svou velkou vděčnost a poděkování za vše.

Ivana S., Brno
astma, kožní problémy, trávicí problémy, fyzická slabost, únava, psychická nepohoda

Po určitých událostech v mém životě se během krátké doby výrazně zhoršil můj zdravotní stav. Špatně se mi dýchalo, vypadávaly mi rychle vlasy, svědila mě kůže, měla jsem rozhozené trávení, byla stále unavená a necítila se moc dobře.

Obrátila jsem se na Lukáše a podstoupila řadu konzultací, během kterých jsem měnila svůj přístup k životu a některým lidem v něm a celkově svůj životní styl. Během týdnů přišly první výsledky a asi po měsíci byl můj stav možná o polovinu lepší než na začátku. Poté přišlo jedno krátké zhoršení a dále jsem se už jenom zlepšovala.

Fyzicky jsem se cítila plná energie, ale přesto přicházely dny, kdy jsem v sobě měla jakési napětí a změny nálad. To se nepříznivě odráželo ve vztazích s blízkými doma. Lukáš mi navrhl vyzkoušet metodu EFT. Přišlo mi docela legrační jakési poklepávání bodů na těle a příliš jsem nevěřila, že něco takového může fungovat. Byla jsem však velmi překvapena. Již po příchodu domů jsem se cítila velmi uvolněně s pocitem, že vše dokážu řešit a zvládat v klidu. Vztahy doma se upravily a moje vnitřní negativní pocity a napětí jsou pryč.

Nyní se opravdu cítím moc dobře. Kožní i trávicí problémy jsou pryč, dýchám bez kortikoidních přípravků a mám více energie a životního elánu než většina lidí, co znám. Žiji jinak, šťastněji.

Ta změna je intenzivní a vnímá ji i moje okolí, které vyzvídá, co že jsem to se sebou provedla.

Mgr. Richard K., Brno
příprava na pracovní pohovor, stres ze selhání

Výtah z emailové zprávy:

Ahoj Lukáši, ve čtvrtek večer, cestou od Tebe, jsem se jen těžko držel, abych se hlasitě nechechtal. Šel jsem s hubou od ucha k uchu a vyceněnými zuby a občas ze mě vylétlo hlasité hehehe... Když jsem dorazil domů, tak jsem měl asi pětiminutový záchvat smíchu, až mi tekly slzy.

Celý zbytek večera jsem pak měl "návaly smíchu" (pro mě nevysvětlitelného). Byla to taková "částečná katarze" - došlo k nějakému důležitému uvolnění stresu z toho, co mě čeká.

V pátek ráno jsem se probudil v očekávání toho, co asi bude... I když mi občas automaticky začal nabíhat stres, tak se mi to dařilo snadno držet ve velice rozumných mezích a jakoby ho "odhánět". Vlastně jsem si "v klidu" ještě jednou prošel stránky společnosti a udělal jsem si nějaké poznámky (čehož bych za normálních okolností nebyl vůbec schopen), abych měl v zásobě nějaké příhodné dotazy na potenciálního zaměstnavatele, pak jsem se oblékl a vyrazil na pohovor.

Nemůžu tvrdit, že jsem se při pohovoru cítil úplně vyrovnaně. Nicméně měl jsem pocit mnohem většího uvolnění než běžně – trochu více jako bych byl na setkání s kamarády a ne na pracovním jednání.

Dnes to hodnotím tak, že jsem ten pohovor zvládnul docela dobře - oproti dřívějším zkušenostem. Mám z toho dobrý pocit.

Pokud jde o EFT, tak tento zážitek velice podpořil moji důvěru v tuto metodu. Někde uvnitř sebe cítím, že to bylo zatím jen první malé vítězství, ale i tak to byla síla a taky je to pro mě příslib naděje do budoucna!