Mgr. Petra Borovičková

Koordinátorka dobrovolnictví

 

Na terapii k Lukášovi jsem začala chodit v roce 2018. V té době jsem se topila ve vlnách zahlcujících emocí v tehdejším partnerském vztahu. Když můj partner nebyl doma, tak jsem propadala úzkostným, lítostivým až zoufalým stavům, které trvaly prakticky do té doby, než se vrátil. Nebylo to udržitelné. Bála jsem se, že mi přeskočilo. Nechápala jsem, co se se mnou děje. Můj rozum říkal: O nic nejde, co hysterčíš a prožívání bylo v totálním stavu OHROŽENÍ. Připadala jsem si divná, rozbitá, nechtěná, že za nic nestojím, jako přítěž, že si nezasloužím respekt ani lásku a mnoho dalších “super věcí”. Uf. Pamatuji si na první setkání s Lukášem, kdy mě pozorně vyslechl, doptával se a pak mi vysvětlil, co se ve mně nejspíš děje, jak funguje lidská duše, psychika, emoce, rozum, prožívání v dětství a dospělém životě a jak jsou často navzájem v rozporu a taky proč. Tak MOC se mi ulevilo. Dostalo se mi obrovské dávky přijetí a pochopení. Nikdy na to nezapomenu a nepřestanu být vděčná - Lukáši díky! 

Lukáš je skvělý terapeut, průvodce a kouč. Jeho přístup je hodně profi (příjemný a bezpečný prostor, péče o klienta, citlivé respektování hranic, informovanost - předávání relevantních informací a know - how o výzkumech/souvislostech/technikách z oblasti psychoterapie apod., otevřenost, zodpovědnost, dostupnost). Lukášův přístup je zároveň plný LASKAVOSTI, UPŘÍMNÉHO ZÁJMU A HUMORU. Má mou plnou důvěru, nikdy jsem se necítila souzená za cokoli, co jsem na terapii otevřela. Díky tomuto přístupu jsem se učila a stále učím být v kontaktu sama se sebou, se VŠEMI svými emocemi a částmi, rozumět sama sobě, mít se ráda, mít pro sebe pochopení, být k sobě laskavá, být k sobě upřímná, mít k sobě respekt a úctu, vnímat vlastní hodnotu a důvěřovat si. A tím, světe div se, se mění celé mé okolí, moje vztahy v rodině, s přáteli, v práci. Moc oceňuji také propojení práce na našich sezeních s tělem, bolestmi v těle, tlaky, diskomforty a zdravím.  

Terapie je pro mě velmi přínosná také v pracovním životě, je jedním z klíčových nástrojů mého seberozvoje. Letos to bude 10 let, co pracuji v neziskovém sektoru - zejména metodami sociální a komunitní práce s menšinami. Práce a komunikace s lidmi je tedy i mým denním chlebem a čím více jsem vědomá v souvislosti sama se sebou, tím lepší, bezpečnější a profi prostředí dokážu vytvářet také já s a pro klienty služeb naší organizace. Tím lépe, “čistěji”, zdravěji a hlavně zodpovědněji dokážu pomáhat.  

Na terapiích se neučím BÝT LEPŠÍ (protože já jsem (už) dost dobrá 😊), ale vlastně se učím MÍT SE LÍP a vědět o tom!  

Děkuji a ze srdce a spokojenější duše doporučuji!