Bc. Klára H

sociální pracovnice

 


Trpěla jsem panickými záchvaty. Občas to byl natolik silný záchvat, že jsem musela na minutu až dvě vypnout. Sednout si a pěkně to rozdýchat. V tu chvíli jsem věděla, že tuto situaci musím opravdu začít řešit, že už se nemůžu vymlouvat a předstírat, že to zvládnu sama. Ataky přicházely nečekaně a já měla strach, že mě toto vypnutí překvapí během kontaktu s klientem nebo při nějaké jiné důležité situaci.

Lukáše jsem již chvíli znala a svůj stav jsem s ním konzultovala. Nabídl mi svou pomoc a já začala docházet na pravidelné terapie. K Lukášovi jsem chodila asi půl roku a troufám si říci, že jsem prošla vnitřní proměnou, o které jsem ani nevěděla, že je možná.

Stále mám úzkosti, ale velmi mírné, více jim rozumím a vím co dělat, aby odezněly. Panickou ataku jsem neměla již měsíce.

Mnohem zásadnější mi ale přijde porozumění mému vnitřnímu světu. Mám pocit, že jsem dostala odpovědi na spoustu tajuplných „proč“. Hodně pracujeme na tématech nastavení jasných hranic, studu a odpuštění. Ne vždy je to jednoduché … ale je to potřeba. Za ten klid v duši, který jsem předtím ani neznala, to stojí.

Lukáše si velmi vážím. Jeho otevřenost, humor, citlivost, nehraný a upřímný zájem o člověka pomáhají odemknout 13. komnatu a dávají odvahu podívat se tváří v tvář tomu, co tam bylo léta skryté. A za to děkuji.

Bc. Klára H, sociální pracovnice